Policjanci rozpoznali i zatrzymali kierowcę. Nie posiadał prawa jazdy i miał coś na sumieniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci patrolujący ulice zatrzymali 26-letniego kierowcę audi, który, był dobrze znany funkcjonariuszom. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i miał coś jeszcze na sumieniu.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 19 na ul. Furmańskiej w Lublinie. Policjanci z II komisariatu patrolujący ulicę zauważyli 26-latka, gdy kierował audi a8. Był on już dobrze im znany i wiedzieli, że nie ma on uprawnień do kierowania.

„Po zatrzymaniu pojazdu 26-latek był bardzo nerwowy. Policjanci postanowili sprawdzić co takiego ma w samochodzie. Pod siedzeniem ujawnili brązowe kostki zawinięte w aluminiową folię. Po tym 26-latek już nawet nie próbował się tłumaczyć. Powiedział, że jest to syntetyczny haszysz” – mówi Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że nie był to jednak haszysz, a substancje psychoaktywne przypominające ten narkotyk. Ich posiadanie również jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Policjanci ustalają teraz czy o tym wiedział i, czy nie sprzedawał ich jako haszyszu. W przeszłości 26-latek był już karany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zgwałcenie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.