Policjanci na elektrycznych rowerach. Patrolują ścieżki rowerowe

policjanci patrolują miasto na rowerach
Rowerowy patrol na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek lubelscy policjanci odebrali od marszałka dwa elektryczne rowery oraz symboliczny czek na kwotę 60 tys. zł na dofinansowanie do zakupu nowego radiowozu.

Patrole na elektrycznych rowerach

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski przekazał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego dwa elektryczne rowery. Jednoślady posłużą do patrolowania ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta.

Silnik elektryczny w tych rowerach działa na zasadzie wspomagania rowerzysty. Na jednym ładowaniu policjanci są w stanie pokonać ponad 110 kilometrów.

Komendant KWP odebrał także symboliczny czek na kwotę 60 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane jako dofinansowanie do zakupu nowego radiowozu.

Policjanci na elektrycznych rowerach
Policjanci na elektrycznych rowerach | fot. KWP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.