Policja polowała na amatorów nocnych driftów. Niektóre auta nie nadawały się do dalszej jazdy, wróciły na lawetach

Mustang na lawecie
Mustang na lawecie | fot. KMP Lublin

Amatorzy nocnej i agresywnej jazdy od jakiegoś czasu są na celowniku lubelskiej drogówki. Policjanci podsumowali ostatnie dwa weekendy akcji „stop-drift”. Skontrolowano ponad 100 samochodów, z których 25 nie powinny były być dopuszczone do ruchu.

Policja łapała kierowców szalejących w nocy po Lublinie

Wzmożone kontrole w ramach działań „stop-drift” prowadzone są regularnie od początku okresu letniego. Patrole skierowane na amatorów nocnej i agresywnej jazdy pojawiają się na ulicach Lublina niemal codziennie.

„W swoich działaniach policjanci z ruchu drogowego skupiają się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone są kontrole prędkości, sprawdzana jest trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Tylko podczas działań w dwa ostatnie weekendy lipca policjanci ujawnili 165 wykroczeń. Znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Policjanci zwrócili uwagę, że w dalszym ciągu na ulicach pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami.

Policjanci nałożyli 117 mandatów karnych. Z powodu nieprawidłowości zatrzymano aż 25 dowodów rejestracyjnych. Niektóre samochody zupełnie nie nadawały się do dalszej jazdy i musiały opuścić ulice na lawecie.

Zdjęcia z akcji „stop-drift”

Policjant sprawdza głośność wydechu Mercedesa w ramach akcji "stop-drift"
Policjant sprawdza głośność wydechu Mercedesa w ramach akcji „stop-drift” | fot. KMP Lublin
Policyjna kontrola Volkswagena w ramach akcji "stop-drift"
Policyjna kontrola Volkswagena w ramach akcji „stop-drift” | fot. KMP Lublin
Policjant kontrolujący Mitsubishi w ramach akcji "stop-drift"
Policjant kontrolujący Mitsubishi w ramach akcji „stop-drift” | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kto kupuje takie złomy… nie jest w stanie utrzymać w stanie nadającym się do jazdy to po co kupuje?