Połączą bieganie ze zbieraniem śmieci. W Starym Gaju odbędzie się pierwszy w regionie plogging

plogging - kobieta biegając zbiera śmieci
W Lublinie będą biegać i jednocześnie zbierać śmieci | fot. Adobe Stock

Plogging to odmiana joggingu​,​ która zakłada nie tylko trening​,​ ale także dbanie o środowisko. W sobotę grupa osób zamierza posprzątać Stary Gaj w trakcie biegu. Do akcji może dołączyć każdy.

Plogging w Starym Gaju

Pierwszy w regionie plogging odbędzie się 22 kwietnia w Starym Gaju. Data nie jest przypadkowa, bowiem 22 kwietnia obchodzimy międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia wiele instytucji, organizacji czy lokalnych grup organizuje wspólne sprzątanie okolicy.

Uczestnicy spotkają się o godzinie 10:00 przy wejściu na stacji PKP Lublin Zachodni. Uczestnicy akcji ploggingowej muszą zadbać tylko o wygodny sportowy strój i dobry nastrój. Organizatorzy akcji zapewniają rękawiczki, chwytaki oraz worki. Dla każdego uczestnika przewidziano również drobne upominki.

W akcji mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i młodzież czy dzieci. To wydarzenie dla każdego – tych, co biegają maratony oraz tych, którzy preferują „szybsze” spacery. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja online na stronie https://go.decathlon.pl/l/plogging-z-okazji-dnia-ziemi/643c1b58-a6b5-4d14-8679-1968783b9144.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.