Pokazy multimedialne na placu Litewskim: 3 czerwca. Jakie pokazy w ten weekend?

Pokazy fontanna na placu Litewskim
Fontanna na placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Pokazy multimedialne na placu Litewskim to stały punkt programu wiosennych i letnich weekendowych wieczorów w centrum Lublina. Jakie pokazy w piątek 3 czerwca?

Pokazy multimedialne Lublin 3 czerwca

Pokazy multimedialne na placu Litewskim odbywają się w każdy piątek i sobotę (oraz jeden czwartek) w czerwcu o godz. 21.00. Na wodnym ekranie z mgły rozproszonej nad wodą prezentowane są animowane opowieść nawiązujące do legend i historii Lublina, ale nie tylko. Towarzyszą im światła laserów i ruch kilkumetrowych słupów wody wznoszących się w rytm muzyki, podświetlonych kolorowymi reflektorami.

Podczas najbliższego weekendu pokazy na fontannach zostaną zaprezentowane tylko w piątek, 3 czerwca. Natomiast w najbliższą sobotę (4 czerwca) widowisko na fontannie na placu Litewskim nie odbędzie się, z uwagi na zaplanowane w przestrzeni miasta wydarzenia Nocy Kultury.

3 czerwca zaprezentowane zostaną „Czarcia Łapa”, „Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego”, „Anioły Lubelskie”.

  • piątek (3 czerwca) – Czarcia Łapa (9 minut), Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego (7 minut), Anioły Lubelskie (12 minut);

Przypominamy opisy prezentowanych pokazów:

Czarcia Łapa to pokaz nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.

Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego to 7-minutowa animacja przygotowana przez Centrum Kultury w Lublinie prezentująca najciekawsze osiągnięcia lubelskich budowniczych samolotów i śmigłowców. Pierwsza w Polsce wytwórnia samolotów, przepiękne konstrukcje, niezwykłe historie i rekordy świata bite na statkach powietrznych budowanych tuż obok nas, to 100 lat niezwykłej, dla wielu wciąż nieodkrytej historii.

Anioły Lubelskie to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.