Pokazy lotnicze Radom – AIR SHOW 2023. Ceny biletów: ile kosztują, gdzie kupić

Zespół Akrobacyjny „Orlik”
Zespół Akrobacyjny „Orlik” | fot. 18 Dywizja Zmechanizowana

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2023 w Radomiu wracają po pięcioletniej przerwie. Impreza odbędzie się w ostatni weekend tegorocznych wakacji – 26 i 27 sierpnia. Ceny biletów zaczynają się od 50 zł.

Pokazy lotnicze Radom 2023

Po pięcioletniej przerwie spowodowanej pandemią i budową portu cywilnego na Sadkowie wracają do Radomia Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW. To cykliczna impreza, odbywająca się na terenie lotniska Sadków w Radomiu. Wydarzenie łączy pokazy dynamiczne samolotów z naziemną statyczną wystawą sprzętu wojskowego.

XVII edycja AIR SHOW Radom 2023 poświęcona będzie 90. rocznicy udanego przelotu kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego nad Oceanem Atlantyckim. Agencja Mienia Wojskowego jest głównym organizatorem pokazów, a za część lotniczą i wystawę statyczną sprzętu wojskowego odpowiada Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zaproszenia do udziału w Air Show Radom 2023 skierowane zostały do zespołów akrobacyjnych i solistów z całego świata. Wysłano je do przedstawicieli z 34 krajów. Dotychczas swój udział wstępnie zadeklarowała blisko połowa zaproszonych uczestników – przedstawicieli z 17 państw oraz pilotów maszyn pełniących służbę w ramach NATO – informują organizatorzy wydarzenia.

Impreza odbędzie się w ostatni weekend wakacji: 26-27 sierpnia 2023 r.

Jakie maszyny zobaczymy na tegorocznych pokazach?

W pokazach zobaczymy m.in. myśliwiec F-16 z Belgii „Dream Viper”, Saab JAS-39C Gripen z czeskich sił powietrznych, F/A-18C Hornet z Finlandii, Rafale Solo Display z Francji oraz F-16 z Danii. W powietrzu zaprezentuje się zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II. Atrakcja dla widzów będzie także najnowszy nabytek Sił Powietrznych samolot FA-50 z biało-czerwoną szachownicą. W dynamicznej wiązance zobaczymy litewskie i słowackie transportowce C-27J Spartan. Nie zabraknie również śmigłowców, jak Black Hawk, Bell OH-58 Kiowa z Chorwacji, czeski W-3 Sokół, a także Eurocopter Dauphin z Litwy.

Jest również duża szansa na obecność na radomskim lotnisku samolotu wczesnego ostrzegania AWACS, a także powietrznego tankowca KC-135 amerykańskiej Gwardii Narodowej Illinois.

W pokazach udział wezmą również statki powietrzne pozostające na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych. To zespół Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, myśliwce MiG-29 i SU-22 z 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, F-16 z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. To również samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Nie zabraknie także śmigłowców Mi-2, W-3, Mi-8, SW-4 i Mi-24, czy też transportowców C-130 i C-295M.

W tym roku zaplanowano też coś, czego jeszcze na pokazach w Radomiu nie było. To sobotni pokaz kunsztu pilotażu po zmierzchu. Główną atrakcją będą wojskowe statki powietrzne wspierane przez lotnictwo Aeroklubu Polskiego. Akrobacje uatrakcyjnią widowiskowe flary i pokaz pirotechniki.

Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 – bilety

W tym roku pokazy w Radomiu nie będą dotowane z budżetu państwa, a zostaną sfinansowane tylko z biletów wstępu i wpłat partnerów i sponsorów. Wstęp jednodniowy na sobotę z pokazem nocnym będzie kosztował 70 zł (60 zł w przedsprzedaży internetowej), a na niedzielę 60 zł (50 zł). Bilety ulgowe to koszt 30 zł (20 zł) za osobę, niezależnie od dnia imprezy.

Bezpłatny wstęp na teren lotniska obejmie dzieci do lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym, który będzie miał swój bilet wstępu. Pozostali uprawnieni do bezpłatnego wejścia będą pobierać swój bezpłatny bilet w kasach pierwszeństwa; dotyczyć to będzie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, poszkodowanych weteranów misji zagranicznych Wojska Polskiego oraz kombatantów wojennych, umundurowanych żołnierzy zawodowych i pełniących terytorialną służbę wojskową, a także osób powyżej 75 roku życia.

Internetowa sprzedaż biletów na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 dostępna na stronie https://tobilet.pl/miedzynarodowe-pokazy-lotnicze-air-show-radom-2023.html.

Zobacz także:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.