"Pogrom w przyszły wtorek" na Zamku Lubelskim. Premiera już w piątek

Premierę spektaklu „Pogrom w przyszły wtorek” autorstwa Marcina Wrońskiego zaplanowano na najbliższy piątek na Zamku Lubelskim. Brak bezpłatnych wejściówek.

 

Premiera adaptacji powieści kryminalnej „Pogrom w przyszły wtorek” odbędzie się w Lublinie, w piątek o godz. 21, powtórka w sobotę i niedzielę o tej samej porze.

 

W znakomitej obsadzie zobaczymy między innymi: Przemysława Sadowskiego jako Zygmunta Maciejewskiego, Matyldę Damięcką jako Różę, Mirosława Zbrojewicza jako Grabarza oraz Agnieszkę Wielgosz jako Walakową.

 

Rok 1945. Osadzony w więzieniu na Zamku Lubelskim przedwojenny komisarz Maciejewski podpisuje pakt z Diabłem – przebiegłym ubekiem Grabarzem. Taka jest cena nie tyle przeżycia, ale przede wszystkim ocalenia żony i nowo narodzonego dziecka.

 

Maciejewski podejmuje się rozwiązania zagadki, która prowadzi do bezwzględnej Walakowej i jej wspólników przygotowujących w Lublinie pogrom Żydów. Czy Maciejewskiemu uda się ocalić własną skórę, rodzinę i niewinnych ludzi? Czy ubek dotrzyma obietnicy? I dlaczego nieszczęście ominąć ma właśnie Lublin?

 

Wszystko to po raz pierwszy w historii opowiedziane zostanie na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, gdzie rozpoczyna się i kończy akcja „Pogromu w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego.

 

Informacje o spektaklu: klik

Zobacz trailer: klikWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.