Pogoda w środę, 23 czerwca. Wpierw żar z nieba, potem burze z gradem

IMGW wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenia drugiego stopnia z uwagi na upały, są także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, którym mogą towarzyszyć opady gradu.

Burze z gradem 23.06.2021

W środę 23 czerwca Polska jest w polu obniżonego ciśnienia rozciągającego się od Skandynawii po Bałkany i Alpy. Od zachodu kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny poprzedzony strefą zbieżności. Za frontem napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, przed frontem zalega gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego (żółtego) stopnia przed burzami z gradem, które w środę (23.06) mogą wystąpić na terenie województwa lubelskiego. Burzom mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu i lokalnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12 do północy.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – mówi Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Przypomnijmy, że do czwartku (24.06) na terenie całego województwa lubelskiego obowiązuje drugi (pomarańczowy) stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed upałami [tutaj szczegóły].

► Gdzie jest burza środa, 23.06? Radar i mapa burzowa dla województwa lubelskiego

Rada burz online na żywoWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.