Synoptycy podwyższyli stopień ostrzeżenia przed upałami. Od wtorku burze z gradem

2797829211 b9a08238bb b
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższyli stopień ostrzeżenia przed upałami dla Lublina i województwa lubelskiego. Od wtorku do naszego regionu wkroczą burze z gradem.

Czasem słońce, czasem deszcz

Do czwartku (24.06) w Lublinie i województwie lubelskim obowiązywać będzie drugi (pomarańczowy) stopień ostrzeżenia przed upałami. Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek (21.06) rano obowiązywał pierwszy (żółty) stopień, lecz synoptycy IMGW zdecydowali się na podwyższenie stopnia ostrzeżenia.

„Prognozuje się dalsze występowanie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Od wtorku (22.06) do naszego regionu oprócz upały dotrą także burze, którym towarzyszyć mogą opady intensywnego deszczu oraz gradu. Szczegóły dotyczące burz i związanych z nimi ostrzeżeniami przedstawiamy we wtorek w prognozie pogody.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.