Pogoda na weekend. Upały i burze, a później ochłodzenie

chmury
W sobotę nasz kraj znajdzie się w strefie oddziaływania rozległego i dość głębokiego niżu znad Morza Północnego i jego frontów atmosferycznych. Co przyniesie gorące i wilgotne powietrze, po czym przez Polskę przewędruje front chłodny. Możemy spodziewać się silnych opadów deszczu.

W sobotę nasz kraj znajdzie się w strefie oddziaływania rozległego i dość głębokiego niżu znad Morza Północnego i jego frontów atmosferycznych. Na początku przejdzie front ciepły, za którym napłynie bardzo gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. W wielu miejscach kraju temperatura przekroczy 30 ᴼC.

Przez Polskę z południowego zachodu na północny wschód ciągu dnia przemieszczać się będzie zatoka, na której przewidywana jest silna strefa zbieżności wiatru w dolnej troposferze. Następnie za zatoką z zachodu na wschód przewędruje front chłodny. Zarówno na ciepłym, jak i na chłodnym froncie, a w szczególności w strefie zbieżności wiatru w zatoce niżowej, spodziewane jest wystąpienie burz, które miejscami mogą być gwałtowne z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W kolejnych dniach uspokojenie i ustabilizowanie aury.

Ważność: od 2015-07-25 07:30:00 do 2015-07-26 07:30:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 3 mm do 12 mm, lokalnie około 25 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu.

Prognoza burz dla Polski. Wydał Rafał Grzybowski
Prognoza burz dla Polski. Wydał Rafał Grzybowski
 Fot. Archiwum | Opracowanie prognozy: Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz & IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.