Pogoda na weekend dla woj. lubelskiego. Temperatury mocno w górę

spring awakening 3132112 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Napływ ciepłego powietrza polarnego morskiego przyniesie dalsze ocieplenie w weekend, zwłaszcza na zachodzie Polski, gdzie w niedzielę temperatura powietrza wzrośnie o kilka stopni powyżej 10 st. C. Na wschodzie kraju aż tak ciepłe powietrze nie dotrze, ale również temperatura wzrośnie nieco powyżej zera.

Prognoza pogody na weekend. Temperatury mocno w górę

W związku z postępującym ociepleniem czeka nas dalsze topnienie pokrywy śnieżnej, ale na wschodzie, gdzie śniegu jest najwięcej, będzie ono na razie postępować wolno. Opady czekają nas głównie dzisiaj.

We wschodniej połowie kraju utrzymywać się będą najdłużej, tam też wystąpi ryzyko opadów marznących, powodujących gołoledź. Stopniowo będzie też przybywać rozpogodzeń, których najwięcej będzie w niedzielę. Wystąpią też mgły, głównie na wschodzie kraju.

Pogoda na piątek 19 lutego

Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Norweskiego, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu atmosferycznego.

Tylko początkowo na wschodzie kraju będzie oddziaływać wyż znad Białorusi i tam zalegać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Nad pozostałą część kraju napłynie z zachodu ciepłe powietrze powietrza polarne morskie. Ciśnienie od zachodu kraju zacznie rosnąć.

Zachmurzenie duże, na wschodzie regionu początkowo małe i umiarkowane. Przemieszczające się stopniowo z zachodu na wschód opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południu i zachodzie przeważnie deszczu. Miejscami opady będą marznąć i powodować gołoledź.

Temperatura maksymalna od 1 st. C na krańcach wschodnich do 4 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni, skręcający po południu na południowo-zachodni.

Pogoda na sobotę 20 lutego

W sobotę nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, jedynie na północnym zachodzie będzie oddziaływać zatoka niżowa. Będzie napływać ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie przeważnie bez większych zmian.

W dzień zachmurzenie duże lub całkowite. Początkowo na wschodzie regionu możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 m, miejscami mogą się utrzymywać przez cały dzień.

Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 5 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

Pogoda na niedzielę 21 lutego

Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Morza Czarnego, z południa i południowego zachodu będzie napływała ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie nieznacznie będzie się wahać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i południu rozpogodzenia. Miejscami mgła, lokalnie marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m, która lokalnie może utrzymywać się do godzin okołopołudniowych.

Temperatura maksymalna od 3 st. na wschodzie do 8 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

CZYTAJ TAKŻE:
Służby w pełnej gotowości. Idzie odwilż, a z nią gwałtowne roztopy, podtopienia, a nawet powódź

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.