Pogoda na weekend 23-24.09.2023 Aktualizacja. Przewidywane opady deszczu. Wydano ostrzeżenie

chmury deszczowe nad lublinem
Chmury deszczowe nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Weekend pod znakiem deszczu i silnego wiatru. Na wschodzie kraju będą występować słabe i umiarkowane opady deszczu, ponadto lokalnie mogą zdarzyć się burze.

Pogoda na weekend co nas czeka

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego województwa pierwszego stopnia. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami silne. Wysokość opadu miejscami wyniesie od 30 mm do 45 mm. Mogą wystąpić burze i silny wiatr z porywami do 70 km/h.

Burza nad Lublinem
Burza nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

IMGW ostrzega także przed intensywnymi opadami deszczu w północnej części województwa. Do niedzielnego południa mogą wystąpić na terenach powiatu bialskiego, łukowskiego radzyńskiego i ryckiego.

Pogoda dla Lublina

W ciągu dnia nad obszarem Lublina przewiduje się umiarkowane zachmurzenie. Okresami można spodziewać się krótkotrwałych opadów deszczu. Temperatura powietrza przed południem osiągnie maksymalnie 22°C lub 23°C. Wieczorem temperatura spadnie do 18°C lub 19°C.

Pogoda dla Lublina
Prognoza pogody dla Lublina | meteosky.eu

Oczekiwana temperatura będzie nieco niższa, niż to sugeruje model godzinowy. Nawierzchnia dróg i mostów będzie wilgotna lub mokra z powodu opadów zalecamy czujność i ostrożność na drogach.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 988 hPa (1012 hPa na poziomie morza) i będzie wolno rosnąć. Ogólna sytuacja biometeorologiczna przechodzić będzie z obojętnej w niekorzystną.

Dajcie znać w komentarzach, jak wygląda sytuacja pogodowa u was. Oczywiście anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.