Pogoda na tydzień w Lublinie. Sprawdź, jaka pogoda w dniach 24-30 maja

burza chmury pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pogoda w Lublinie na tydzień to coś, czego szukasz? Świetnie trafiłeś. Prezentujemy synoptyczną tygodniową prognozę pogody dla Lublina.

Rozpoczynający się tydzień przywita nas pogodnym niebem i dość wysoką temperaturą, jak na standardy ostatnich dni. Niestety będzie to jedyny taki dzień w nadchodzącym czasie, bo od wtorku powrócą chmury, opady deszczu oraz burze i znów zrobi się chłodniej.

Pogoda na tydzień w Lublinie

W poniedziałek (24.05.2021) na niebie dominować będzie słońce. Temperatura będzie całkiem przyjemna. W Lublinie termometry będą wskazywać co najmniej 20°C. Odczucie termiczne będzie nieco zmniejszał umiarkowany, a na południu również porywisty wiatr.

We wtorek (25.05.2021) pogoda w Lublinie zdecydowanie się pogorszy za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, a miejscami również burzami, lokalnie z gradem. Suma opadów miejscami może dochodzić do 20 mm. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie nawet do 20°C. Umiarkowany i porywisty wiatr nie będzie poprawiał tej sytuacji.

W środę (26.05.2021) pogoda w Lublinie nieco się poprawi. Słońce przeplatać się będzie z chmurami. Temperatura maksymalna prognozowana jest do 17°C. Wciąż wiać będzie umiarkowany i okresami porywisty wiatr.

Czwartek (27.05.2021) w Lublinie będzie na ogół pochmurny. Temperatura maksymalna prognozowana jest do 18°C.

W piątek (28.05.2021) zachmurzenie w Lublinie, choć pojawiać się będą większe przejaśnienia. Prognozuje się opady przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie do 16°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i okresami porywisty.

W weekend (29-30.05.2021) na niebie dominować będą chmury. Prognozowane są miejscami przelotne opady deszczu. Jak na koniec maja, będzie zdecydowanie chłodno. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wynosić będzie do 18°C.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.