Pogoda. Na termometrach nawet 20 st. Celsjusza. Wcześniej jednak czeka nas przymrozek

Mróz na trawie
Mróz na trawie | fot. Adobe Stock

Czy macie dość chłodu i pragniecie ciepła, którego doświadczyliśmy przez okres świąt wielkanocnych? Jeśli tak to mamy dla was dobre wieści. Dzieli nas już tylko kilkanaście godzin od wyższych temperatur. Pod koniec tygodnia możemy spodziewać się nawet ponad 20 stopni Celsjusza! Jednak zanim zrobi się tak przyjemnie, pojawi się przymrozek…

Dzisiejszej nocy czeka nas przymrozek

Już nadchodzącej nocy (3/4 kwietnia) w Lublinie oraz w powiecie lubelskim temperatura na wysokości 2 metrów może spaść do 1-2 stopni Celsjusza. Oznacza to, że przy gruncie pojawi się przymrozek do min. -1 st. C.

Prognoza temperatury przy gruncie w nocy z 3 na 4 kwietnia 2024
Prognoza temperatury przy gruncie w nocy z 3 na 4 kwietnia 2024

Przy doskonałych warunkach (brak chmur oraz wiatru), które będą sprzyjać wychłodzeniu temperatury, mogą być delikatnie niższe tak, że na wysokości 2 metrów, niż jest to prognozowane. Również w mrozowiskach, czyli zagłębieniach terenu, temperatury będą z pewnością niższe.

Na szczęście kolejne noce już bez przymrozków w naszym regionie.

Prognoza pogody na najbliższe dni

W czwartek (4 kwietnia) pod względem wiatru będzie już spokojnie, ponieważ porywy wiatru osiągną prędkość 20 km/h. Nadal jednak będzie dominować duże zachmurzenie, z chwilowymi przejaśnieniami. Miejscami od czasu do czasu spodziewane są przelotne opady deszczu. Na termometrach prognozujemy 13°C Ciśnienie na barometrach w Lublinie wyniesie 1016 hPa.

Piątek (5 kwietnia) zapowiada się nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy 14°C. Prędkość wiatru w porywach wzrośnie do 45 km/h, jednakże nie powinien być on dokuczliwy i nie wpłynie negatywnie na odczucie temperatury. Nadal dominować będzie zachmurzenie, z przelotnymi opadami deszczu. Ciśnienie pozostanie bez zmian. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1016 hPa.

Sobota (6 kwietnia) zapowiada się pogodnie, z przewagą chwil ze słońcem. W początkowej części dnia możliwe są przelotne opady deszczu. Prędkość wiatru pozostanie bez zmian, nadal utrzymując się na poziomie 45 km/h w porywach. Na termometrach spodziewane są przyjemne wartości na poziomie 16°C. Ciśnienie delikatnie wzrośnie, w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa.

Niedziela i poniedziałek (6-7 kwietnia) przyniosą powiew letniego ciepła. Prognozowana jest przewaga słonecznej aury, a na termometrach ponownie pojawią się wartości przekraczające 20°C.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.