Pogoda na święta 2020. Jaka pogoda w Boże Narodzenie? Czy spadnie śnieg?

deszcz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jaka czeka nas pogoda w Wigilię i w Boże Narodzenie? Warto sprawdzić, jakie warunki będą panować na drogach. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na święta!

Pogoda na święta 2020 – długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię. Według długoterminowej prognozy pogody Święta Bożego Narodzenia upłyną najprawdopodobniej pod znakiem jesiennej aury. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima będzie ciepła. Sprawdziliśmy długoterminową prognozę pogoda na święta 2020.

Pogoda na święta 2020

Pierwszy dzień kalendarzowej zimy (wtorek, 22 grudnia) nie przyniesie zmiany aury na zimową, a wręcz przeciwnie – ocieplenie. Będzie pochmurno, choć okresami pojawiać się będą większe przejaśnienia, zwłaszcza na zachodzie i południu. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, związana z oddziaływaniem strefy ciepłego frontu atmosferycznego, za którym zrobi się zdecydowanie cieplej.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazywać będą od 2°C na północnym wschodzie, 7°C w centrum Polski, do aż 12°C na zachodzie, co jak na początek kalendarzowej zimy nie jest raczej zbyt oczywiste. Odczucie termiczne będzie nieco modyfikowane przez wiatr, który w całym kraju będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający do 60 km/h. W górach porywy wiatru będą jeszcze silniejsze i mogą dochodzić do 90 km/h.

W środę 23 grudnia nadal będzie pochmurno i występować będą opady deszczu. W nocy temperatura jedynie na północnym wschodzie może spaść lekko poniżej 0°C i tam może zrobić się ślisko, a na przeważającym obszarze będzie ona dodatnia. W dzień maksymalnie prognozowane jest od 4°C na północnym wschodzie, około 8°C w centrum, do 11°C na południowym zachodzie.Wiatr nieco osłabnie, choć na południu kraju wciąż w porywach może osiągać do 60 km/h.

Prognoza pogody na Wigilię

Wigilia Bożego Narodzenia (czwartek, 24 grudnia) przyniesie już symptomy zmiany aury na zimową, jednak póki co, jedynie na północy kraju. Tam opady deszczu przechodzić będą w ciągu dnia w deszcz ze śniegiem. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2°C, 4°C na północy, około 7°C w centrum, do 12°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie już przeważnie słaby.

Prognoza pogody na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie (piątek, 25 grudnia) może nam przynieść miejscami iście zimową aurę.Choć będzie pochmurno, to występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a jedynie na południu początkowo jeszcze deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 1°C na północnym wschodzie do 4°C na południu. Cieplej będzie jedynie nad morzem, do 6°C. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie potęgował odczucie chłodu.

Prognoza pogody na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (sobota, 26 grudnia) może przywitać nas niewielką pokrywą śnieżną w całej Polsce, która w ciągu dnia może jeszcze przyrastać, ponieważ przez całą sobotę miejscami padać będzie przelotny śnieg. Po nocy z ujemną temperaturą (na ogół od -5°C do -1°C), w dzień temperatura maksymalna od -2°C na Podhalu, 0°C na północnym wschodzie, do 2°C na zachodzie i północy. Najcieplej na Pomorzu do 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W niedzielę 27 grudnia opady śniegu możliwe są jedynie na północy Polski. Dominować będzie zachmurzenie duże, ale pojawiać się będą również większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wynosić będzie od -1°C na północnym wschodzie do 3°C w centrum i na zachodzie. Chłodniej będzie w obszarach podgórskich. Na Podhalu temperatura może nie wzrosnąć przez cały dzień powyżej -4°C, co będzie sprzyjać utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej w tym rejonie. W całym kraju odczuwalnie będzie znacznie chłodniej, za sprawą silniejszego i porywistego wiatru, wiejącego z kierunków południowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.