Pogoda na sobotę 29 maja. Zbliżają się burze i intensywne opady deszczu

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nad województwo lubelskie nadciągają burzowe chmury. W najbliższych godzinach prognozuje się wystąpienie burz z opadami intensywnego deszczu oraz drobnym gradem.

Burze w sobotę 29 maja

„W związku z adwekcją chłodu oraz insolacją i ogrzaniem powierzchni czynnej wystąpi wzmożony pionowy gradient termiczny osiągający na południu średni 0,7 K/100m. Napływająca masa powietrza cechuje się małą wilgotnością właściwą osiągającą 6-8 g/kg. W związku z tym występująca chwiejność termodynamiczna będzie mała – MLCAPE 200-400 J/kg” – informuje IMGW.

W sobotę burze będą mogły się dość szybko rozwijać z racji braku hamowania konwekcji oraz wznoszenia powietrza związanego z górnym niżem. W miejscach z rozpogodzeniami już w godzinach około południowych mogą występować burze. Będą one rozproszone i krótkotrwałe.

Opady deszczu nie będą przekraczać 15 mm, ale możliwe jest nałożenie się kilku burz i również opadów konwekcyjnych w jednym rejonie co może zwiększyć ogólną sumę opadu. Nisko położna izoterma 0°C będzie sprzyjać opadom drobnego gradu. W przypadku uformowania struktury liniowej możliwy jest poryw wiatru do 65 km/h.

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA POGODY:
► Pogoda na weekend dla Lublina: prognozy na 28.05 – 30.05 (piątek – niedziela)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.