Pogoda na poniedziałek, 25 kwietnia. Połowa dnia słoneczna, potem silny deszcz z burzami

Burza nad Lublinem
Burza nad Lublinem | fot. czytelniczka Edyta

W poniedziałek w pierwszej połowie dnia w całym regionie będzie słonecznie. Po południu zachmurzy się, popada silny deszcz, możliwe są nawet burze.

Burze w poniedziałek, 25 kwietnia

W poniedziałek przemieszczający się znad Dolnego Śląska na Białoruś płytki niż z układem frontów atmosferycznych przyniesie dużo chmur z opadami deszczu. Na południu i w centrum prognozowane są burze z opadami deszczu. Opady chwilami będą intensywne, miejscami może spaść do 15 mm deszczu, lokalnie grad.

Intensywnych opadów deszczu i burz w Lublinie należy spodziewać się już od godz. 15-16. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 55 km na godzinę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 25 kwietnia w godz. 13-21 w powiatach: Lublin, lubelski, łęczyński, świdnicki, Chełm, chełmski, kraśnicki, janowski, biłgorajski, Zamość, zamojski, hrubieszowski, tomaszowski.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.