Pogoda na dziś – środa 6.07. Rano deszcz i pochmurnie, po południu przejaśnienia

Opady deszczu
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 6 lipca 2022 r. W piątek do południa w regionie będzie się jeszcze chmurzyć i popada słaby deszcz. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą do 23 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś 6 lipca

W środę 6.07 zachmurzenie przeważnie duże, jedynie pod wieczór większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, a miejscami możliwe słabe burze. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie ewentualnych burz porywisty, początkowo północny, później północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie na ogół małe, jedynie na krańcach północnych początkowo duże i tam możliwe słabe, zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem możliwe silne zamglenia i krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Prognoza burzowa na środę 6.07 22

Burze możliwe są w większości kraju, ale podwyższone prawdopodobieństwo ich wystąpienia zaznaczy się zwłaszcza na południu. Wskutek dziennej insolacji słonecznej (jedynie na krańcach wschodnich w godzinach rannych możliwe są jeszcze burze wbudowane w strefę opadów jednostajnych związanych z odsuwającą się falą frontową) w napływającej względnie ciepłej i wilgotnej masie powietrza, dojdzie do rozwoju konwekcji, głównie objawiającej się przelotnymi opadami deszczu. Niektóre komórki konwekcyjne będą miały jednak potencjał do generowania nielicznych wyładowań atmosferycznych.

Zjawiska towarzyszące burzom nie powinny przynosić istotnego zagrożenia: należy spodziewać się sum opadów do około 15 mm, porywów wiatru do 55-65 km/h oraz lokalnie drobnego gradu.

Prognoza burzowa IMGW w środę 6 lipca [6.07 22]
Prognoza burzowa IMGW w środę 6 lipca [6.07 22]

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.