Pogoda na dziś – sobota 4.06. Ostrzeżenia IMGW, obfite opady deszczu i burze

wyładowanie piorun burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pogoda na dziś, 4 czerwca 2022 r. W sobotę na obszarze województwa lubelskiego należy spodziewać się opadów deszczu, które w niektórych miejscach będą intensywne. Wystąpią również burze, podczas których w porywach powieje do 65 kilometrów na godzinę.

Burze w sobotę 4 czerwca

Burze możliwe będą dzisiaj głównie na południu i wschodzie kraju. Przez południową Polskę będzie się przemieszczał płytki ośrodek niżowy, z którym związana będzie strefa zachmurzenia warstwowego z jednostajnymi opadami deszczu. Największa szansa na rozwój burz będzie na obrzeżach tej strefy, ale niewykluczone, że pojedyncze burze będą wbudowane także w samą strefę zachmurzenia i opadów ciągłych.

Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, do 15-20 mm, lokalnie do 25 mm jednak ze względu na kumulację opadów jednostajnych i konwekcyjnych, sumy opadów mogą być punktowo większe. Porywy wiatru w czasie burz nie powinny przekraczać 65 km/h, miejscami niewykluczony jest też niewielki grad.

Ostrzeżenie IMGW dla województwa lubelskiego

Sobota w województwie lubelskim upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w trakcie burz do około 20 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, po południu z przewagą kierunków północnych. W trakcie burz porywy do 65 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi deszczami z burzami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie całego województwa w sobotę 4.06 w godz. 9:00-20:00.

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 30 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad” – ostrzega IMGW w komunikacie.

Gdzie jest burza? Radar burz na żywo

Gdzie pada? Radar deszczu na żywo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.