Pogoda na dziś – poniedziałek 05.02. Pochmurno, deszczowo i wietrznie. IMGW wydał ostrzeżenia!

Złamana gałąź przez silny wiatr
Złamana gałąź przez silny wiatr | fot. pixabay

Będzie silnie wiało w całym województwie lubelskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązuje do godzin wieczornych.

Pogoda na poniedziałek 05.02

W dzień w poniedziałek (05.02) zachmurzenie duże z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Możliwe burze z opadami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny od 25 km/h do 40 km/h, w porywach również w trakcie burz do 85 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek (05/06.02) zachmurzenie umiarkowane, od południa wzrastające do dużego. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, później przeważnie słaby oraz  umiarkowany, początkowo w porywach do 65 km/h, zachodni.

Pogoda na wtorek 06.02

W dzień we wtorek (06.02) zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach w centrum oraz na południu regionu do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę (06/07.02) zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni.

Silny wiatr w województwie lubelskim – 05.02.2024

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego obszaru województwa lubelskiego ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego-zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 5 lutego od godz. 8:00 do 18:00.

Ostrzeżenie IMGW o silnym wietrze w poniedziałek 5 lutego 2024
Ostrzeżenie IMGW o silnym wietrze w poniedziałek 5 lutego 2024 | źródło: meteo.imgw.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.