Pogoda na dziś – piątek 27.05. Duże zachmurzenie, popada też deszcz

opady deszczu parasol
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 27 maja 2022 r. Według najnowszych prognoz synoptyków pogoda w piątek będzie bardzo pochmurna. Przewidywane są opady deszczu.

Pogoda na dziś 27.05 22

Dziś warunki do rozwoju burz wystąpią w północnej połowie kraju oraz na południowym wschodzie. Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami w rejonie Bałtyku i Finlandii, w strefie przemieszczającego się na południowy wschód układu frontów atmosferycznych oraz linii zbieżności.

Burze na południowym wschodzie związane będą z chłodnym frontem atmosferycznym. Tworzyć się będą już od godzin okołopołudniowych i towarzyszyć im mogą opady deszczu do 10-15 litrów na metr kwadratowy oraz porywy do 60-65 km/h. Burze dość szybko będą przemieszczać się na południowy wschód i w godzinach wieczornych będą poza granicami naszego kraju.

Gdzie jest burza? Sprawdź aktualną mapę pogody

Gdzie pada?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.