Pogoda na dziś – niedziela 9 sierpnia. Uwaga na burze z gradem i upały!

chmury burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na niedzielę dwa ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego. Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem i upałami.

To będzie upalna niedziela. Zapowiada się idealna pogoda dla plażowiczów, ale nieco komplikująca życie pozostałym, zwłaszcza seniorom. W województwie lubelskim temperatura w cieniu przekroczy 30 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 27°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C” – prognozuje Mateusz Barczyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Mieszkańcy województwa lubelskiego muszą także się przygotować na niedzielne burze z gradem, które mogą wystąpić na całym obszarze województwa lubelskiego. Burzom może towarzyszyć intensywny deszcz i porywy wiatru do 85 km/h.

„Prognozuje się wystąpienie rozproszonych burz z opadami deszczu lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.