Pogoda na dziś – czwartek 7.07. W ciągu dnia na ogół pochmurno. Na termometrach do 24°C

chmury niebo
Chmury | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 7 lipca 2022 r. Czwartek przyniesie pochmurną aurę. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. W regionie temperatura nie przekroczy 24 stopni Celsjusza.

Pogoda lubelskie na dziś 7 lipca

W czwartek (7.07) zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu stopniowo wzrastające do dużego. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C na północy do 24°C na południu. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni, pod wieczór miejscami słaby, zmienny.

W nocy z czwartku na piątek (7/8.07) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza burzowa dla Polski na czwartek 7.07 22

Dziś burze możliwe są na krańcach południowych oraz na zachodzie kraju. Burze na zachodzie kraju związane będą z nasuwającą się od zachodu zatoką niżową z frontem atmosferycznym. W tej strefie powietrze będzie charakteryzować się podwyższonymi zasobami wilgoci oraz energii dostępnej dla konwekcji.

Ze względu na słabe warunki kinematyczne burze nie będą się organizować w duże struktury, preferowane będzie występowanie w formie izolowanych komórek. Mogą im towarzyszyć opady deszczu do 10 mm, lokalnie do 15 mm, porywy wiatru nie powinny przekraczać 60-65 km/h, niewykluczone opady drobnego gradu.

Burze na krańcach południowych będą mniej liczne, a największe szanse na ich wystąpienie jest na obszarze Tatr i Beskidów. Opady deszczu im towarzyszące nie będą przekraczać 10 mm, a porywy wiatru 60 km/h.

Prognoza burzowa dla Polski IMGW w czwartek 7 lipca [7.07 22]
Prognoza burzowa dla Polski IMGW w czwartek 7 lipca [7.07 22]

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.