Pogoda na dziś – czwartek 2.06. Rano przelotne opady deszczu, słońce po południu

burza chmury niebo deszcz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 2 czerwca 2022 r. Czwartek w województwie lubelskim przyniesie przelotne opady deszczu. Niewykluczone, że w niektórych miejscach zagrzmi. W najcieplejszym momencie dnia będzie do 22 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na czwartek 2.06

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza burz na czwartek 2.06 22

Burze prognozowane są głównie na północy kraju. Na obszarze tym mała niestabilność w połączeniu z podwyższonymi parametrami kinematycznymi (szczególnie w pierwszej części dnia) skutkować będzie rozwojem głębokiej konwekcji burzowej. Będzie miała ona charakter izolowanych komórek, które łączyć się będą mogły w układy wielokomórkowe. Szybkie przemieszczanie się burz (z zachodu na wschód) oraz niewielkie zasoby wilgoci w słupie powietrza spowodują, że opady deszczu im towarzyszące nie powinny być silniejsze niż 10-15 mm. W przypadku dobrze zorganizowanych układów możliwe są silniejsze porywy wiatru do 65 km/h. Należy się także spodziewać opadów gradu (o średnicy do 1-2 cm), które chwilami mogą być intensywne.

Ograniczone prawdopodobieństwo burz będzie także na wschodzie kraju i częściowo w Karpatach na odsuwającym się froncie. Burze będą mogły rozwijać się już w godzinach przedpołudniowych, choć największa ich aktywność prognozowana jest na popołudnie.

Prognoza burzowa czwartek 2.06
Prognoza burzowa czwartek 2.06 | fot. IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.