Ważny temat? Prześlij newsa!

Pogoda na 11 sierpnia. Wtorek nadal upalny. Możliwe jednak burze z gradem

Spotted Lublin

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić we wtorek na terenie województwa lubelskiego. Dziś znad Skandynawii nad Polskę nasunie się klin wysokiego ciśnienia, a na jego przedpolu z północy na południe, będzie spływało chłodniejsze i stabilne powietrze, wypierając gorące zalegające jeszcze nad Południową Polską. Dziś burze będą się […]

burza pogoda piorun

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić we wtorek na terenie województwa lubelskiego.

Dziś znad Skandynawii nad Polskę nasunie się klin wysokiego ciśnienia, a na jego przedpolu z północy na południe, będzie spływało chłodniejsze i stabilne powietrze, wypierając gorące zalegające jeszcze nad Południową Polską.

Dziś burze będą się tworzyły przed tym frontem, w gorącym i niestabilnym powietrzu. Burze jednak, podobnie jak w poprzednich dniach będą się tworzyły punktowo, jako rozproszone struktury złożone z pojedynczych komórek lub niewielkich klastrów wielkokomórkowych.

Spływ powietrza z północy będzie dość powolny, zatem dzisiejsze burze nie powinny być bardzo gwałtowne. Burzom na ogół będą towarzyszyły opady deszczu do około 10-15 mm, ale z uwagi na gorącą i lokalnie wilgotną masę powietrza, a także bardzo powolne ich przemieszczanie się, opady mogą się kumulować do 25 mm.

Suche warstwy troposfery mogą wpływać na intensyfikację porywów wiatru, które przeważnie będą osiągały około 60 km/h, jednak punktowo mogą osiągać 70 km/h. Lokalnie może spaść również niewielki grad.

Źródło: IMGW

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check