Pogoda Lublin na dziś – wtorek 12.07. Chłodna i deszczowa aura. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Opady deszczu
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 12 lipca 2022 r. Wtorek w Lublinie upłynie pod znakiem opadów deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem.

Pogoda Lublin na dziś 12 lipca

We wtorek 12.07 zachmurzenie na ogół duże z przelotnymi opadami deszczu i słabymi burzami. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę (12/13.07) zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h – zwłaszcza w pierwszej połowie nocy, północno-zachodni i zachodni.

Prognoza burzowa dla Polski na wtorek 12.07 22

W dzień warunki do rozwoju burz będą ograniczone. Niestabilność powietrza będzie niewielka i wystąpi głównie na południowym wschodzie kraju, gdzie zaznaczać się będzie jeszcze obszar z obniżoną temperaturą w środkowej troposferze. W takich warunkach może dojść do rozwoju krótkotrwałych burz, zwłaszcza w rejonie Karpat. Możliwe będą przejściowo silne opady deszczu, o natężeniu do 2-5 mm/10 min i 10 mm całkowitej wysokości, opady drobnego gradu i wiatr w porywach do 60 km/h.

Prognoza burzowa dla Polski IMGW we wtorek 12 lipca [12.07 22]
Prognoza burzowa dla Polski IMGW we wtorek 12 lipca [12.07 22]

Ostrzeżenie IMGW dla Lublina 12.07

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, którego należy się spodziewać we wtorek 12.07 na terenie Lublina.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu” – czytamy w komunikacie IMGW.

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.