Pogoda Lublin na dziś – poniedziałek 11.07. Chłód, deszcz i burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW

burza nawałnica deszcz pogoda
Ulewa nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 11 lipca 2022 r. Poniedziałek w Lublinie upłynie z przewagą pochmurnej aury z opadami deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe.

Pogoda Lublin na dziś 11 lipca

W poniedziałek 11.07 zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 15 mm, lokalnie w trakcie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W trakcie burz porywy wiatru do 65 km/h, lokalnie do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami zwłaszcza w trakcie burz porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Prognoza burzowa dla Polski na poniedziałek 11.07 22

Wschodnia część kraju znajdzie się dzisiaj na skraju niżu znad wschodniej Europy, natomiast nad pozostały obszar Polski sięgnie klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Burze mogą występować niemal w całym kraju, na wschodzie zaznaczy się dodatkowo obecność górnego niżu, wspomagającego rozwój głębokiej konwekcji.

Nadal pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim, które charakteryzować się będzie słabymi i umiarkowanymi zasobami energii konwekcji, oraz miejscami podwyższoną ilością wilgoci w słupie powietrza. Warunki kinematyczne będą na ogół słabe, co przełoży się na głównie izolowany charakter konwekcji, jednak nie można wykluczyć, że burze będą się miejscami łączyć w słabo zorganizowane układy wielokomórkowe.

Głęboka konwekcja rozwijać się będzie już od rana i początkowo będzie wyrażać się głównie poprzez przelotne opady deszczu. W trakcie burz opady deszczu będą miały natężenie do 10-15 mm/h, ale kumulacje mogą miejscami dochodzić do około 20-25 mm., porywy wiatru mogą punktowo dochodzić do 65-70 km/h. Dość nisko położona izoterma 0°C będzie sprzyjać opadom niewielkiego gradu, który lokalnie może być obfity. Burze przemieszczać się będą powoli z północy i północnego zachodu w kierunku południowym i południowo-wschodnim.

Prognoza burzowa dla Polski IMGW w poniedziałek 11 lipca [11.07 22]
Prognoza burzowa dla Polski IMGW w poniedziałek 11 lipca [11.07 22]

Ostrzeżenie IMGW dla Lublina 11.07

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które wystąpią w poniedziałek 11.07 na terenie Lublina.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie IMGW.

Gdzie jest burza 11 lipca? Radar burz na żywo

Gdzie pada 11 lipca? Radar deszczu na żywo

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.