Pogoda Lublin na dziś – czwartek 14.07. Do końca dnia będzie ciepło i słonecznie

słońce ciepło pogoda
Słońce | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 14 lipca 2022 r. Czwartek w Lublinie ciepły i słoneczny. Termometry w naszym mieście wskażą do 28 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody dla Lublina.

Pogoda Lublin na dziś 14 lipca

W czwartek 14.07 zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna w Lublinie do 28°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. 14 lipca 2022 w Lublinie prognoza pogody nie przewiduje opadów. Ciśnienie wynosić będzie 1014 hPa.

W nocy z czwartku na piątek (14/15.07) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Aktualna prognoza pogody dla Lublina codziennie na spottedlublin.pl.

Prognoza burzowa dla Polski na czwartek 14.07 22

Dziś burze możliwe są w południowej części kraju, w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Na tym obszarze powietrze będzie się charakteryzować umiarkowaną niestabilnością oraz zwiększonymi zasobami wilgoci w powietrzu (TPW lokalnie do 30-35 mm).

Dość dobre warunki kinematyczne (ścinanie wiatru w warstwie 0-6 km do 15-20 m/s) sprzyjać będą organizowaniu się burz w struktury wielokomórkowe. Główna aktywność burzowa będzie w godzinach popołudniowych.

Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu sięgające 10-15 mm (lokalnie możliwe akumulacje sum opadów do około 20 mm) oraz porywy wiatru do 60-65 km/h, nie można wykluczyć opadów gradu.

Prognoza burzowa dla Polski IMGW w czwartek 14 lipca [14.07 22]
Prognoza burzowa dla Polski IMGW w czwartek 14 lipca [14.07 22]

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.