Podziemne pojemniki na odpady w Lublinie? Taki pomysł ma menadżer Śródmieścia

65371105 1590837184379620 3020478971167899648 o
Podziemne pojemniki na odpady mają stanąć w Lublinie | fot. Marek Poznański

Menadżer Śródmieścia Marek Poznański proponuje instalowanie podziemnych pojemników na śmieci w centrum Lublina. Pierwsze propozycje lokalizacji pojemników podziemnych już są.

Podczas czwartkowego spotkania menadżera Śródmieścia z Radą Dzielnicy Stare Miasto był poruszony temat m.in. podziemnych systemów na odpady komunalne. Pierwsze takie podziemne pojemniki mogłyby zostać ustawione w miejscach ogólnodostępnych w ścisłym centrum miasta.

Pierwsze propozycje lokalizacji pojemników podziemnych już są. Teraz pora na konsultacje z mieszkańcami, przedsiębiorcami i urzędnikami” – pisze na swoim profilu Facebook’owym Marek Poznański.

Podobne rozwiązania są obecnie testowane w wielu miastach Polski, bo niosą ze sobą wiele korzyści. Jest to m.in. oszczędność miejsca (większość pojemnika schowane jest pod ziemią), większa czystość i higiena otoczenia, ograniczenie hałasu wyrzucania śmieci i eliminacja nieprzyjemnych zapachów.

Czytaj także: Śmieciowy problem w Lublinie narasta. Brakuje pojemników, zapchane śmietniki

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.