Podwyżki paliw na polskich stacjach zaczynają wyhamowywać

Ostatnimi czasy ceny paliw szły cały czas w górę. Polska Izba Paliw informuje, że zarówno w krajowych, jak i zagranicznych, rafineriach tanieje benzyna, a drożeje olej napędowy i autogaz.

Warto pamiętać, że na rynkach światowych od początku lipca ceny paliw mocno rosły. Na referencyjnym dla kontynentu europejskiego rynku ceny benzyny wzrosły 16%, a oleju napędowego 20%. Dziś oba paliwa tanieją ok. 2%.

Od początku sierpnia Pb95 zdrożała średnio ok. 19 gr/l brutto (ok. 5%), a ON aż ok. 26 gr/l brutto (ok. 7%).

Za litr oleju napędowego na stacji zapłacimy średnio 4,23 zł. Litr benzyny Pb95 kosztuje 4,43 zł. Z kolei litr autogazu, to koszt 1,86 złotego. Paliwa są wciąż tańsze niż rok temu o tej samej porze, jednakże różnica jest już minimalna. Widać to szczególnie dobrze na przykładzie LPG.

Dane zebrane przez Izbę wskazują, że olej napędowy jest najtańszy w województwie lubelskim, a najdroższy w opolskim. Z kolei benzyna i autogaz najtańsze są w śląskim, a najdroższe w zachodniopomorskim.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.