Podwyżki dla mundurowych. Po 250 złotych od nowego roku

edf

Podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA w wysokości 250 zł zostaną wprowadzone 1 stycznia 2017 r.

Program jest obliczony na cztery lata, a jego wartość w tym okresie wyniesie 6,5 mld zł. Zgodnie z projektem „ustawy modernizacyjnej” w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają niemal 1,4 mld zł.

– Ustawa jest gotowa, a w projekcie budżetu, który przyjął rząd na rok 2017, są przeznaczone pieniądze na realizację tej ustawy – mówi Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

Modernizacja obejmie: Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Biuro Ochrony Rządu. Kwoty przydzielone im w ustawie zależą od potrzeb i zadań realizowanych przez każdą z formacji.

Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych. Pensje funkcjonariuszy pójdą w górę o 253 zł, a pracownicy służb będą zarabiać o 250 zł więcej.

Ustawa zakłada także realizację nowych inwestycji i zakupów. Szczególny nacisk położono na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt.

(źródło: PAP; fot.: Dominik Wąsik)

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.