Podtrucie tlenkiem węgla w Lublinie. Dwie osoby trafiły do szpitala

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Czad pojawił się w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Zamojskiej w Lublinie. Interweniujący strażacy nie mieli wątpliwości, że czad wydobywał się piecyków na drewno i węgiel.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z Lublina otrzymali dziś po godzinie 5 rano. Zgłaszający przekazał informacje, że jego 22-letnia siostra nagle straciła przytomność. Po chwili kolejna osoba przebywająca w mieszkaniu zaczęła źle się czuć. Na miejscu interweniowała policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

W związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla obie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Jak się okazało mieszkanie ogrzewane było trzema piecykami na drewno i węgiel. Wstępnie ustalono, że instalacja odprowadzająca spaliny była niedrożna. W mieszkaniu przeprowadzono szczegółowe oględziny z udziałem biegłego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.