Podszedł pod dystrybutor i oblał się paliwem. Próbował się podpalić. Zareagowali świadkowie

Stacja benzynowa Orlen ul Mełgiewska Lublin
Stacja benzynowa Orlen ul Mełgiewska Lublin

Szybka reakcja klientów stacji benzynowej przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie zapobiegła tragedii. Mężczyzna rozlał paliwo z dystrybutora i groził, że się podpali.

 

Chwile grozy przeżyły osoby przebywające w poniedziałek przed godz. 22 na stacji paliw przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Pod jeden z dystrybutorów podszedł mężczyzna, która nagle chwycił za pistolet i zaczął rozlewać wokół siebie olej napędowy (ok. 0,5 litra). Oblał również siebie i wyciągnął zapalniczkę.

 

– Gdy mężczyzna usiłował ją odpalić świadkowie zareagowali. Po chwili niedoszły podpalacz został obezwładniony – mówi st. sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

 

Do przyjazdu policji 30-latkiem zajęli się pracownicy ochrony. Na miejsce została wezwana straż pożarna i pogotowie. Strażacy zabezpieczyli teren i usunęli rozlane paliwo.

 

Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy mężczyzna został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej. Trwa ustalanie motywu działania mężczyzny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.