Podsumowanie środowej akcji odśnieżania Lublina. Wiemy, ile kosztowała

Odśnieżanie Placu Litewskiego po nocnych opadach śniegu | fot. Miasto Lublin
Odśnieżanie Placu Litewskiego po nocnych opadach śniegu | fot. Miasto Lublin

40 pojazdów do odśnieżania dróg i 7 brygad odśnieżających ręcznie brało udział w „akcji zima” na terenie Lublina w nocy z 12 na 13 stycznia. Wiemy, ile kosztowało odśnieżanie miasta minionej nocy.

Trwa akcja zimowego utrzymania Lublina

W związku z opadami śniegu działania podjęto wczoraj (12 stycznia) od godziny 23.00. Akcja jest nadal kontynuowana i będzie na bieżąco dostosowywana do warunków pogodowych. Sytuacja na drogach jest stabilna i opanowana. Ruch w godzinach porannego szczytu odbywał się bez większych zakłóceń.

Od początku akcji uczestniczyło w niej 28 pługosolarek dużych oraz 12 ciągników i pługosolarek małych. Ponadto pracuje 7 brygad realizujących odśnieżanie ręczne. Koszt akcji od jej rozpoczęcia do dzisiaj (13 stycznia) do godzin porannych wyniósł blisko 132 tys. zł.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:

  • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 59, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne),
  • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku),
  • w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku),
  • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Zimowym utrzymaniem objęte są zarówno drogi, jak i tereny miejskie zlokalizowane poza pasem drogowym. W przypadku dróg miasto podzielone jest na siedem rejonów. >>> Dowiedz się, które ulice są odśnieżane w pierwszej kolejności

Odśnieżane są drogi (publiczne, wojewódzkie, powiatowe i gminne) o łącznej długości około 679 km. Ponadto w stałym zimowym utrzymaniu pozostaje powierzchnia ponad 502 tys. m2 chodników, placów, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-jezdnych, schodów, przejść oraz kładek dla pieszych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.