Podstawowy Rachunek Płatniczy – darmowe konto bankowe za 0 zł

mastercard karta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 8 sierpnia wszystkie banki muszą oferować swoim klientom tzw. rachunki podstawowe. Jest to darmowe konto bankowe, za którego prowadzenie klienci nie muszą nic płacić.

Podstawowy Rachunek Płatniczy od 8 sierpnia może założyć każdy Polak, pod warunkiem, że nie posiada innego konta osobistego w polskiej walucie. Jego założenia są proste – ma dawać użytkownikom dostęp do podstawowych operacji finansowych, a zarazem być darmowym.

Banki nie będą mogły warunkować dostępu do niego skorzystaniem z innych usług (nie będą mogły „dorzucać” ukrytych opłat). Główną zaletą podstawowego rachunku płatniczego jest brak opłat za założenie, korzystanie z karty czy wykonywanie przelewów standardowych.

Kto może założyć Podstawowy Rachunek Płatniczy?

Podstawowy Rachunek Płatniczy może założyć każdy, kto w chwili złożenia wniosku nie będzie posiadał innego rachunku prowadzonego w walucie polskiej (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy).

Aby założyć konto PRP musisz udać się do placówki wybranego banki i tam wypełnić odpowiedni wniosek. Darmowe konto można też założyć za pomocą internetu i strony internetowej wybranego banku. Konto zostanie uruchomione maksymalnie do 10 dni po złożeniu wniosku.

Jakie możliwości daje nam Podstawowy Rachunek Płatniczy?

Osoby, które założyły darmowe kontro PRP nie zapłacą za otwarcie oraz prowadzenie konta, a także za wydanie i obsługę karty. Dodatkowo w ramach Podstawowego Rachunku Płatniczego otrzymasz:

+ nielimitowane darmowe operacje w bankomatach i wpłatomatach należących do banku;

+ 5 darmowych przelewów w miesiącu (przekorczenie tego limitu może wiązać się z dodatkowymi opłatami);

+ 5 darmowych transakcji dokonanych w bankomatach i wpłatomatach obcego dostawcy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.