Podrabiał pieniądze i drukował je w domu. Grozi mu 25 lat więzienia

Nawet 25 lat więzienia grozi mężczyźnie, który produkował na domowej drukarce, a następnie puszczał w obieg polskie banknoty o nominałach 20, 50 i 100 zł.

 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Pracownice kilku sklepów w jednej z galerii handlowych w Puławach zorientowały się, że mężczyzna dokonujący u nich drobnych zakupów płaci fałszywymi banknotami. Niektóre z nich dały się nabrać, inne zachowały czujność i powiadomiły dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Policjanci, którzy udali się na miejsce nie zastali już mężczyzny, zabezpieczyli tylko podejrzane pieniądze.

 

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 29-latek z powiatu przysuskiego w województwie mazowieckim. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy nieopodal Puław. Miał przy sobie jeszcze kilka fałszywych banknotów.

 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że działał nie tylko w Puławach, ale też w Radomiu i innych miastach województwa mazowieckiego oraz w województwie łódzkim. Jak wyjaśnił, banknoty o nominałach 20, 50 i 100 zł produkował w domu, na zwykłym skanerze i drukarce.

 

Policjanci ustalają ile banknotów mężczyzna wprowadził do obiegu oraz kto jeszcze uczestniczył w tym procederze. Za podrabianie pieniędzy grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzanie w obieg, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. w tym kraju nikt nie pozwala uczciwie życ , więc trzeba kombinować – pomysłowy ten 29 latek

  2. A gwałciciele bądź pedofile dostają po 12 lat. Jakie to prawo Polskie jest żałosne to mi się wierzyć nie chce moi drodzy..