Podpisali umowę na opracowanie koncepcji programowej S12 Piaski – Chełm – Dorohusk

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

W poniedziałek podpisano dwie umowy na wykonanie koncepcji programowej S12 od Piask przez Chełm do Dorohuska. Łączny koszt opracowania dokumentacji wyniesie blisko 9,7 mln zł.

Dziś w Chełmie, w obecności wicemarszałek Sejmu RP Beaty Mazurek i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawiciele GDDKiA podpisali dwie umowy na wykonanie koncepcji programowej od Piask do w. Chełm Zachód (34,6 km) oraz od w. Chełm Wschód do Dorohuska (23 km).

Mowa tu o liczącym blisko 75 km odcinku. Dwujezdniowa trasa S12 z dwoma pasami w każdym kierunku będzie zaczynała się na obwodnicy Piask i prowadziła w kierunku granicy z Ukrainą w Dorohusku. W jej ciągu pobiegnie m.in. obwodnica Chełma.

Przebieg przyszłej drogi ekspresowej S12 od Piask do Dorohuska jest już ustalony decyzją środowiskową i nie ulegnie zmianie. Projektanci przygotują propozycje rozwiązań obsługi ruchu lokalnego, dojazdów do pól i posesji. Rozwiązana te zostaną przedstawione mieszkańcom terenów przez które poprowadzi przyszła S12 podczas spotkań informacyjnych. Będzie to ostatni czas na zgłaszanie ewentualnych uwag do projektu.

Obwodnica Chełma planowana jest po północnej stronie miasta. W ramach prac powstanie też siedem węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk oraz osiem miejsc obsługi podróżnych.

Inwestycja została podzielona na trzy zadania, które przewidują prace dotyczące czterech odcinków. Pierwsze z nich obejmuje fragmenty Piaski (koniec obwodnicy) – Dorohucza (węzeł „Dorohucza” – z węzłem) o długości ok. 13 km oraz Dorohucza (węzeł „Dorohucza” – bez węzła) – Chełm (węzeł „Chełm Zachód” – bez węzła) o długości ok. 21,5 km.

Drugi etap dotyczy samej obwodnicy Chełma, czyli drogi od węzła „Chełm Zachód” do węzła „Chełm Wschód”. Trasa obwodowa będzie liczyć ok. 17 km. Trzeci etap to odcinek od węzła „Chełm Wschód” (bez węzła) do Dorohuska o długości ok. 23 km.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.