Podpalił samochody dostawcze w bazie DHL. Policjanci zatrzymali podpalacza

68 132688 g
Podpalił samochody dostawcze w bazie DHL w Lublinie | fot. KMP Lublin

W czwartek policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podpalenie ośmiu samochodów firmy kurierskiej DHL. Straty oszacowano na blisko 140 tys. zł.

Do podpalenia doszło pod koniec lipca na terenie bazy kurierskiej DHL przy ul. Chemicznej w Lublinie [Pożar w bazie DHL Lublin]. Ogień na parkingu firmy kurierskiej pojawił się przed godz. 17.30. W wyniku pożaru spłonęły cztery busy, a kolejne cztery zostały uszkodzone.

Właściciel oszacował powstałe straty na kwotę blisko 140 tys. zł. Na miejscu zdarzenia pracowali także policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczali ślady. Doszło do podpalenia. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. butelkę z łatwopalną substancją.

Pracujący intensywnie nad ustaleniem personaliów podpalacza funkcjonariusze analizowali zebrane informacje, a także zapisy monitoringu. W czwartek mężczyzna został zatrzymany na terenie Krasnegostawu, w miejscu zamieszkania.

Śledczy znaleźli i zabezpieczyli też jego odzież, w którą ubrany był w chwili popełnienia tego przestępstwa. 27-latek został przewieziony do KMP w Lublinie i osadzony w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.