Podpalił fotoradar, by zaimponować kolegom

fotoradar
Fotoradar | fot. Karolina Kabat | flickr.com

Za podpalenie fotoradaru odpowiada 18-letni mieszkaniec gm. Wólka. Chłopak chcąc zaimponować kolegom, oblał urządzenie benzyną a następnie podpalił. Straty jakie spowodował na szkodę ITD to, aż 10 tys. złotych.

Do podpalenia fotoradaru w Łuszczowie Pierwszym doszło tydzień temu. Sprawca oblał urządzenie benzyną a następnie podpalił. ITD oszacowało straty na kwotę 10 tys. złotych.

Pracujący nad tą sprawą policjanci z komisariatu w Niemcach dokładnie zbadali sprawę. Jak ustalili sprawcą okazał się być 18-letni mieszkaniec gm. Wólka. Chłopak poszedł z pustą butelką na pobliską stację paliw, gdzie zakupił 1,5 litra benzyny. Później wspólnie ze znajomymi udał się pod fotoradar i oblał go łatwopalną cieczą, a następnie podpalił. Widząc, że pożar nie przyniósł oczekiwanego efektu, dolał benzyny i rozpalił ogień ponownie.

18-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Wyjaśnił, że zrobił to, by zaimponować kolegom. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia szkody.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.