Podejrzenie bakterii New Delhi w szpitalu przy ul. Jaczewskiego

szpital shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

U trzech pacjentów oddziału pulmonologii SPSK4 przy ul. Jaczewskiego, występuje podejrzenie zakażenia groźną bakterią New Delhi. Wstrzymano przyjęcia na oddział.

Z powodu prawdopodobnego pojawienia się bakterii na oddziale pulmonologii SPSK4 przy ul. Jaczewskiego, władze szpitala podjęły decyzję o tymczasowym zamknięciu oddziału.

– Mamy na oddziale pulmonologii trzech pacjentów z podejrzeniem zakażenia klebsiella pneumoniae NDM-1, zwaną też bakterią New Delhi. Wysłaliśmy próbki do Warszawy w celu potwierdzenia tych informacji. Wyniki będą znane za ok. 2-3 tygodni – informuje Marta Podgórska, rzecznik SPSK4 w Lublinie.

Bakterie New Delhi łatwo przenoszą się między ludźmi, zwłaszcza w warunkach szpitalnych, gdzie odnotowywana jest większości zakażeń.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.