Podejrzane osoby kręcą się wieczorami w rejonie posesji. Świecą latarkami po oknach, zaglądają do środka

Podejrzane osoby świecą latarkami po oknach
Podejrzane osoby świecą latarkami po oknach | fot. nadesłane

Mieszkańcy przestrzegają przed grupą podejrzanych osób, która wieczorami kręci się w rejonie posesji i świeci latarkami po oknach, próbując zajrzeć do środka. Jeden z czytelników przesłał nam nagranie, które przedstawia jedną z takich sytuacji.

Świecą latarkami po oknach

Zarejestrowana przez czytelnika sytuacja miała miejsce 22 lutego około godz. 21:20 na terenie dzielnicy Sławinek. Grupa trzech osób: dwóch mężczyzn i kobieta, idąc wzdłuż ulicy, zaczęła świecić latarkami po oknach jego domu. Podejrzane osoby w pewnym momencie zatrzymały się, prawdopodobnie próbując dostrzec, co znajduje się w środku domu.

Ciężko stwierdzić, wyglądało to na obserwację z chodnika. Gdy sąsiadka mieszkająca piętro wyżej podeszła do okna, wszyscy odeszli poza pole widzenia. Na pewno było tam dwóch mężczyzn i kobieta – komentuje czytelnik i przesyła moment tej sytuacji, który zarejestrowała kamera w jego domu.

Nagranie

Z kolei inna z czytelniczek przytoczyła historię, w której opisała włamanie do mieszkania na parterze jej znajomej w dzielnicy Rury. Włamywacze włamali się do salonu przez okno około godz. 22, gdy w mieszkaniu byli domownicy. Zabrali laptopa i biżuterię, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia. Z opisu poszkodowanej wynika, że byli to dwaj mężczyźni.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, nadkom. Kamil Gołębiowski, zachęca mieszkańców, by reagowali na podejrzane zachowanie. Jeśli czujemy się zagrożeni, powinniśmy od razu zawiadomić policję.

Zwróć uwagę na podejrzane osoby

Gdy zauważysz nieznane Ci osoby, kręcone się bez celu w pobliżu Twojego domu, spróbuj zapamiętać ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustaleniu tożsamości włamywaczy.

Przed wyjazdem z domu zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu.

Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na popularnych teraz portalach społecznościowych. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. najlepiej od razu żebyście mieli imię nazwisko i adres zamieszkania złodziei bo polska policja i prokuratura to inaczej nie umie nikogo złapać itp. A jak już sobie wytypują winnego to zamkną go i bez dowodów taki to śmieszny kraj !!!

  2. Co tu zgłaszać obrobili nam chatę rok temu zrobili kupisz w domu na całego dostarczyliśmy nagrania z monitoringu i policja nic nie może zrobić. Trzeba chyba samemu sprawiedliwość wymierzać.

  3. Wczoraj na organowej chodzili po klatkach i jakieś zapałki wkładali w drzwi. I oczywiście jedna osoba obserwowała na zewnątrz patrząc się w okna było to ok. godz. 15tej.