Podczas zakupów w Biedronce podładujesz elektryka. Do końca 2024 r. ładowarki staną przy 600 sklepach

Podczas zakupów w Biedronce podładujesz elektryka
Podczas zakupów w Biedronce podładujesz elektryka | fot. materiały prasowe

Pierwsze stacje ładowania elektryków przy sklepach Biedronka już działają. Do końca 2024 r. sieć planuje uruchomić ładowarki w 600 lokalizacjach. Naładowanie baterii o pojemności 50 kWh ma potrwać tyle, co dłuższe zakupy.

Biedronka stawia przy sklepach stacje ładowania elektryków

Biedronka nawiązała współpracę z firmą Powerdot, która będzie operatorem 1800 punktów ładowania aut elektrycznych. Stacje ładowania umieszczone będą na parkingach sklepów zarówno w wielkich miastach, jak i małych miasteczkach. Plany zakładają, że do końca 2024 r. stacje staną w 600 lokalizacjach w całej Polsce. Pierwsze dwie stacje zostały uruchomione 11 lipca przy sklepach Biedronka przy ul. Sytej i Pałacowej w Warszawie.

„Celem projektu jest udostępnienie infrastruktury do ładowania dla każdego, tj. mieszkańców zarówno małych, jak i dużych miejscowości, a także wypełnienie rynkowej niszy, jaką jest niedobór ładowarek o dużej mocy, powyżej 100 kW. Projekt wpisuje się w ideę „destination charging”, tj. ładowania samochodu przy okazji wykonywania codziennych obowiązków” – mówi Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Każda stacja dostępna przy wybranych sklepach Biedronka będzie dysponować mocą 120 kW, co w praktyce będzie oznaczało możliwość szybkiego i komfortowego naładowania elektryka (dysponującego baterią o pojemności 50 kWh) w czasie ok. 20-30 minut, adekwatnym do czasu trwania zakupów w Biedronce. Stacje będą posiadać trzy złącza: CCS, ChaDemo oraz Type 2. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy naładują nie tylko niemal każdego elektryka, ale również hybrydę typu plug-in.

Korzystanie z urządzeń zlokalizowanych przy sklepach Biedronka nie będzie wymagało zakładania konta, używania aplikacji, ani opłacania jakiegokolwiek abonamentu. Możliwe będą różne formy płatności: kartą poprzez wbudowany terminal do kart płatniczych, kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu (dzięki czemu obsłużeni zostaną również abonenci innych dostawców usługi ładowania).

Stacje ładowania elektryków staną również przy Biedronkach w Lublinie. Skierowaliśmy zapytanie do biura prasowego sieci Biedronka o dokładne lokalizacje. Czekamy na odpowiedź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.