Podawał się za oficera amerykańskiej armii. Oszust i jego wspólniczka zatrzymani

Nigeryjczyk podawał się za oficera amerykańskiej armii i wyłudzał pieniądze od kobiet | fot. KWP Lublin

Policjanci zatrzymali 30-letniego Nigeryjczyka, który podawał się za oficera amerykańskiej armii i wyłudzał pieniądze od zakochanych w nim kobiet. Pomagała mu 23-letnia wspólniczka.

W zatrzymanie sprawców zaangażowani byli policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości komendy wojewódzkiej policji w Lublinie, przestępczości gospodarczej komendy miejskiej Policji w Lublinie oraz kryminalni z I komisariatu.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany przez Internet założył fikcyjny profil osoby, która miała być oficerem amerykańskiej armii. Poznane w ten sposób kobiety były oszukiwane.

Przed upragnionym spotkaniem lub przesłaniem paczki zawsze pojawiał się jakiś problem. Sposobem na jego rozwiązanie miały być pieniądze. Kobiety w dobrej wierze przelewały podane kwoty po czym internetowy kontakt się urywał” – mówi Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

23-letnia wspólniczka Nigeryjczyka | fot. KWP Lublin

Sprawcy wyłudzili w ten sposób co najmniej 70 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ.

Czytaj także: Podawał się za amerykańskiego generała. Lublinianka przekazała mu 65 tys. złKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Takich kołtunów to mi nie żal,brawo dla tego pana???.Szkoda tylko,że go złapali :(…