Podawał się na nastolatka. Szantażował 13-latkę i groził opublikowaniem jej zdjęć

chłopak przed laptopem apple
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Lubelscy policjanci zatrzymali 30-latka, który podawał się za 14-latka i szantażował 13-latkę z Lublina. Prosił o przesyłanie zdjęć, następnie zmuszał szantażem do przesyłania bardziej odważnych.

Do tej informacji dotarła szkolna psycholog, która zauważyła zmianę zachowania u 13-letniej uczennicy. Kobieta postanowiła porozmawiać z nastolatką, która wyjawiła jej, że szantażuje ją poznany w internecie 14-latek.

Kobieta postanowiła powiadomić rodziców, którzy zgłosili ten fakt na policję. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie oraz III komisariatu Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy, który jak się okazało nie był 14-latkiem, za którego się podawał. Sprawcą był 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w województwie dolnośląskim. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, laptop oraz dyski.

Policjanci zatrzymali 30-latka, który na portalu społecznościowym podawał się za 14-latka | fot. KMP Lublin

Jak ustalili policjanci, mężczyzna na jednym z portali społecznościowych podawał się za 14-latka i twierdził, że szuka dziewczyny. I w ten oto sposób nawiązał kontakt z 13-latką z Lublina i prosił ją o przesłanie zdjęcia. Za każdym razem prosił o coraz odważniejsze, szantażując, że opublikuje te poprzednie.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie. Tam usłyszał zarzut i z wnioskiem o areszt trafił przed oblicze sądu. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.