Podali się za pracowników wodociągów i okradli mieszkańca Lublina

Podali się za pracowników wodociągów i okradli mieszkańca Lublina
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do drzwi mieszkania starszego mężczyzny zapukała młoda kobieta, która podała się, że jest pracownikiem wodociągów. Po zakończeniu wizyty okazało się, że mężczyzna stracił 14 tys. zł.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 14:30. Do jednego z mieszkań na lubelskim LSM zapukała młoda kobieta, która przedstawiła się właścicielowi jako pracownica wodociągów. Młoda kobieta okazując legitymację oznajmiła, że musi dokonać kontroli ciśnienia wody w kranach.

Gospodarz wpuścił do środka rzekomą pracownicę. Ta pozorowała  kontrolę, kręcąc się po kuchni i łazience i sprawdzając ciśnienie wody. Jednocześnie rozmawiając przez telefon z kierownikiem, który miał być na dole bloku.

Po kilku minutach 87-latek zauważył, że w mieszkaniu przebywa również mężczyzna, który przywitał się z właścicielem i powiedział, że wszystko jest w porządku. Po wyjściu rzekomych pracowników wodociągów dopiero okazało się, że byli to oszuści. Z pokojowego regału zniknęły pieniądze w kwocie 14 tys. zł.

Policjanci poszukują oszustów:

– Kobieta miała z wyglądu około 18-19 lat, włosy blond;

– Mężczyzna był w wieku około 40 lat.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.