Podając się za funkcjonariusza CBA, oszukał 70-latkę. Przekazała mu ponad 100 tys. zł

Legitymacja służbowa CBA
Legitymacja służbowa CBA | fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne

70-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego padła ofiarą oszusta podającego się za funkcjonariusza CBA. Kobieta uwierzyła, że jej środki na koncie bankowym są zagrożone i przelała pieniądze na konto podane przez agenta CBA.

Fałszywy funkcjonariusz CBA

Ofiarą oszustów padła 70-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego. Na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBA. Poinformował kobietę, że jej pieniądze zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone.

Podczas rozmowy kobieta nabrała podejrzeń co do autentyczności swojego rozmówcy. Wówczas oszust kazał zadzwonić jej na numer 997. 70-latka bez rozłączania się wybrała w telefonie numer alarmowy. Tam usłyszała głos kobiety, która potwierdziła, że dzwoniący do niej mężczyzna jest funkcjonariuszem CBA.

Następnie kobieta postępowała zgodnie z przekazanymi przez dzwoniącego instrukcjami. Zgłosiła się do swojego banku, zlikwidowała lokatę i przelała blisko 50 tys. zł na konto wskazane przez swojego rozmówcę. Podczas kolejnej rozmowy podała mu numer telefonu komórkowego oraz przekazała dane do logowania do bankowości elektronicznej. Następnie podawała kody autoryzacyjne.

Mężczyzna zabronił jej kontaktu z kimkolwiek pod rygorem wysokiej grzywny… i tak miała czekać kilka godzin do momentu zgłoszenia się jego z prokuratorem celem dopełnienia niezbędnych formalności. Kiedy nikt się nie zgłosił, zadzwoniła pod numer 112, gdzie dowiedziała się, że padła ofiarą oszusta i wszystkie pieniądze znikły z konta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.