Poczta Polska rekrutuje pracowników sortowni i kurierów. Ile można zarobić?

sortownia poczta polska praca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Poczta Polska ogłosiła nabór pracowników sortowni i kurierów na blisko 500 etatów, w tym także w Lublinie. Ile można zarobić jako kurier Pocztex? Na jakie stawki mogą liczyć pracownicy sortowni?

Praca w Poczcie Polskiej

Poczta Polska w związku z wprowadzeniem nowych standardów w usłudze Pocztex i bezpośrednio z nią powiązanych nowych sieci połączeń, rozpoczęła rekrutację pracowników. Na kandydatów czeka blisko 500 miejsc pracy, zarówno w ramach umów etatowych, jak i umów zlecenia.

Poszukiwani są pracownicy do sortowni oraz kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów do 3,5t w takich miejscach jak: Szczecin, Koszalin, Niepołomice, Lublin, Łódź, Pruszcz Gdański, Kielce, Olsztyn, Ostrołęka, Białystok, Katowice, Wrocław, Siedlce, Ciechanów, Lisi Ogon i Zabrze.

Szczegóły dotyczące aktualnych ofert pracy są dostępne na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Zarobki w Poczcie Polskiej i Pocztex

Osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł – 5 zł brutto za doręczoną paczkę.

Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł – 22 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Poczta polska to powinna zwracac uwage na listonoszy. Moj z Lodzi z emili plater to awizowiec ! 3 godzinki wrzuca awiza i fajrant .Dzieki nie mu korzystam z niemieckich firm przesylkowych. A wysylam duzo

  2. Pracowałem jako listonosz. 50zł więcej od najniższej krajowej. Dają zniszczony sprzęt a urzędy wyglądają jak tuż po II WŚ. Nie polecam. Każda praca jest lepsza od pracy w PP.

  3. Stawki są następujące:2600brutto plus wyrównanie do minimalnej w postaci premii-Pracownik z 15-letnim stażem, pozdrawiam