Poczta Polska modernizuje sortownię na Felinie. Nowy sorter umożliwi obsługę większej ilości paczek

sortownia poczta polska praca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Poczta Polska przygotowuje się do instalacji nowoczesnego sortera paczkowego w hali logistycznej na lubelskim Felinie. Spółka podpisała umowę z wykonawcą, który będzie miał czas do października na zakończenie prac.

Poczta Polska rozpoczyna prace modernizacyjne w lubelskiej sortowni

Poczta Polska przygotowuje się do instalacji nowoczesnego sortera paczkowego w lubelskiej hali logistycznej. Główny budynek zlokalizowany przy ul. Moritza 2 w Lublinie, o powierzchni ponad 17,4 tys. m2, pełni funkcję węzła rozdzielczego do obsługi przesyłek listowych, kurierskich i paletowych. Zakres prac zakłada zmianę układu pomieszczeń oraz funkcjonalności obiektu, ale bez wpływu na jego kształt i powierzchnię.

Zaplanowany został demontaż lekkich ścianek systemowych w środkowej części hali pod przyszłą maszynę sortującą. Część pomieszczeń, znajdujących się w likwidowanych strefach, zostanie przeniesiona do innej część hali w celu zapewnienia funkcjonalności obiektu. Prace adaptacyjne będą również obejmowały instalacje dodatkowych 15 bram kurierskich oraz przebudowanie placu manewrowego.

„Unowocześnienie obecnej sieci logistycznej Poczty Polskiej, to jeden z filarów strategii Spółki, która w perspektywie najbliższych latach pozwoli na dalszy rozwój biznesu w obszarach KEP, e-commerce, usług logistycznych i międzynarodowych. Modernizacja hali w lubelskiej sortowni to kolejny krok w kierunku nowoczesności i poprawy efektywności obsługi przesyłek dla klientów biznesowych i indywidualnych” – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Sortownia Poczty Polskiej w Lublinie pełni istotną rolę dla obsługi logistycznej klientów umownych, obsługując niemal 5 tys. podmiotów m.in z branży e-commerce, sektora finansów publicznych, sieci sprzedaży stacjonarnej. Ponadto realizuje usługę przesyłki paletowej, z której korzysta ponad 220 klientów. Średni dzienny wolumen palet liczy ok. 580 sztuk.

Doręczenia przesyłek na tym obszarze działania realizuje łącznie 360 kurierów i listonoszy, a dziennie przez lubelską sortownię przechodzi ponad 300 tys. przesyłek listowych i 50 tys. przesyłek paczkowych i kurierskich. Instalacja nowego sortera pozwoli na 50% wzrost przepustowości sortowni w zakresie sortowania paczek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może w końcu coś się zmieni…czekam na paczkę od 19maja… utknęła w sortowni. A dodzwonic się na infolinię to jak 6 w lotka 🥴