Pocisk moździerzowy znaleziony w lesie. Interweniowali saperzy

niewybuch z II wojny światowej
Znaleziony niewybuch z II Wojny Światowej = pocisk moździerzowy | fot. KMP Puławy

Na pocisk pochodzący z okresu II Wojny Światowej natknął się pracownik nadleśnictwa w miejscowości Kolonia Góra Puławska. Wezwany na miejsce Policyjny pirotechnik uznał znalezisko jako potencjalnie niebezpieczne. Interweniowali saperzy.

Uwaga na niewybuchy podczas spacerów i grzybobrań

Do puławskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w lesie w miejscowości Kolonia Góra Puławska znaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowano policjantów, w tym policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusz potwierdził, że znaleziony przez pracownika nadleśnictwa przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II Wojny Światowej. 

patrol saperski

Na miejsce wezwano saperów z Dęblina

W związku z podejrzeniem, że w pocisku może znajdować się materiał wybuchowy, policjanci wezwali na miejsce saperów oraz, zabezpieczyli teren- gdzie został znaleziony pocisk. Saperzy, którzy przyjechali z Dęblina, zabezpieczyli przedmiot i przewożąc go w bezpieczne miejsce, aby go zneutralizować. 

Pamiętaj, nie dotykaj i nie przenoś znalezionych niewybuchów

Przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie wolno samodzielnie przenosić ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić służby i stosować się do poleceń wydawanych przez dyspozytora numeru alarmowego. – mówi komisarz Ewa Rejn – Kozak

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.