Pocisk artyleryjski na lotnisku w Lublinie. Litwin chciał go przewieźć w samolocie

Podczas rutynowej kontroli w Porcie Lotniczym Lublin doszło do niebezpiecznej sytuacji. 20-letni Litwin próbował wejść na pokład samolotu z pociskiem artyleryjskim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godz. 8:00 rano na terenie Port Lotniczego Lublin. 20-letni obywatel Litwy podszedł do kontroli bezpieczeństwa osób odlatujących do Stansted w Wielkiej Brytanii. Na wniosek strażników, mężczyzna wyjął wszystkie metalowe przedmioty z kieszeni.

– Podróżny ze spokojem wyłożył do kuwet: telefon komórkowy, klucze, dokumenty, kosmetyki oraz… pocisk artyleryjski – opisuje Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Podróżny, wraz z nietypowym bagażem został zatrzymany, a następnie został zapoznany z zarzutami o nielegalnym posiadaniu broni. Pocisk artyleryjski kalibru 75mm po sprawdzeniu przez pirotechników ze Straży Granicznej został zatrzymany jako dowód w sprawie.

Nie wiadomo, dlaczego młody mężczyzna próbował przewieźć ze sobą pocisk, prawdopodobnie próbował zabrać go „na pamiątkę”. Wiadome jest jedno – na długi czas zapamięta swój pobyt w Polsce.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czekaj no , ale to pocisk czy sama skorupa bez ładunku prochowego , łuski , spłonki i zapalnika ?